סדנאות ניהול ומנהיגות - אריה ארזי

סדנאות ניהול ומנהיגות

בעבודתי בתחום פיתוח אירגוני וסדנאות למנהלים אני משלב ידע בתחומי הייעוץ האירגוני יחד עם ארבעים שנות ניסיון בשורה של תפקידי ניהול בכל שרשת הניהול: החל מניהול של צוותים קטנים, עד לתפקידי כסמנכ"ל הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן, בו אני מנהל כ-8 יחידות שונות ובהם כ-120 עובדים סה"כ, ואחראי גם על ניהול תקציבי מאוזן של תקציב משמעותי.

הסדנאות שלי הם ייחודיות פרי פיתוח שלי המבוסס הן על תיאוריות והן על ניסיוני כמנהל בכיר, אני מעביר בהם ידע רלוונטי לניהול מודרני, אנושי ומתקדם, המתאים למאה ה-21, וטכניקות פרקטיות ויישומיות שיעניקו ערך מעשי ומידי למשתתפים.

להלן הסדנאות המוצעות:

 1. ניהול, מנהיגות, ומה שביניהם

  מנהיגות מעצבת לעומת מנהיגות מתגמלת, סגנונות ניהול והדינמיקה של תפקיד המנהל.

 2. תרבות ארגונית כמפתח להצלחת הארגון

  פעילות זו לפי מודל הערכים המתחרים של קווין רלוונטית וחשובה במיוחד לכל מנהל, גם ותיק וגם בכיר, המתחיל תפקיד חדש, או ארגון הנמצא בתהליכי שינוי או מתכנן כאלה.

 3. תרבות ארגונית כמפתח להצלחת הארגון

  בהתאם למודל הצרכים של מסלאו, אלדרפר, ותאוריות רבות אחרות. הסדנא כוללת שאלונים, תרגילים והפעלות ומתרגמת את עולם התיאוריות למונחים של עשיה בשטח.

 4. צוותיות, בנית צוותים ומאפייני צוותים מוצלחים

  הסדנא כוללת משחק סימולציה ומאפשרת לזהות את גורמי ההפרעה לעבודה יעילה של צוות, ולאפשר עבודת צוות מיטבית.

 5. המראה הניהולית ואנחנו – מהות, סגנות ודינמיקה

  • ✓ להכיר את עצמנו כמנהלים בהתייחסות לאלמנטים הרכים של הניהול.
  • ✓ להבין איפה ניתן לשפר את יכולותינו הניהוליות.
  • ✓ להתאים את דפוסי התנהגותנו למציאות המורכבת והדינאמית הנגזרת מהעמדה הניהולית.

  בסדנא נכיר את "המראה הניהולית האישית", המאפשרת לכל משתתף להכיר את עצמו כמנהל, לראות מה מאפיין אותו כמנהל, מה הם סגנונות הניהול שלו, ואילו תחומי ניהול דומיננטיים אצלו כיום. "המראה הניהולית" מעלה למודעות את הסגנון האישי של כל משתתף, ומצביעה על כיווני שינוי אפשריים במקרה שיש רצון לשינוי. הסדנא משתמשת בשאלונים ונותנת תוצאות כמותיות הניתנות למעקב מעת לעת.

 6. גישות לפתרון קונפליקטים בין אישיים ובין אירגוניים

  סדנא עם מבדק עצמי הכוללת גם תרגול סימולציות של קונפליקטים בין אישיים.

משתתפי סדנת פיתוח מנהלים (2019) כותבים

שלום רב, משמח לשמוע שיש אוזן קשבת (לא מובן מאליו) וששינויים עומדים להתרחש (עוד יותר לא מובן מאליו).

תודה אריה על היוזמה והחלק שלך בכל המהלך זה, ושמחה בשבילך על סוג של מתנת פרישה מעין זו.

ש.

אריה שלום,זו בשורה נהדרת. היה ברור שכל המאמצים של כולנו לא היו לשווא ושמקבוצה איכותית עם מנהיג כמוך יהיו פירות.מודה לכולם. בברכת שנה טובה ומתוקה

ר.

אריה, יישר כוח, תודה רבה על מינוף הפורום. ותודה כמובן על תרומתך לאוניברסיטה. נפגשנו בכמה צמתים ותמיד היתה מצידך אוזן קשבת ונכונות לעזור ולקדם את האוניברסיטה. מצטרפת למילים החמות שנכתבו כאן – כולנו שותפות להן. אריה – אתה נדיר! מאחלת לכל מכותבי המייל שנה טובה. שנה של עשייה, שיתופי פעולה, הבנה וסובלנות וכמובן - סיפוק מהעבודה.

ת.

יישר כוח, מאוד נהניתי בפורום ובמיוחד כפי שהעברת אותו במקצועיות ובעניין רב.

ע.

שלום אריה, רציתי לשתף אותך שהמפגש אתמול היה מאוד מעשיר מבחינתי. המודל התיאורטי של קווין היה חשוב והמשיג את כל מה שאנו עושים וחשים בעבודתנו היומיומית. היה יפה לראות איך מודל תיאורטי מתיישב עם המציאות היומיומית שלנו. מה שתרם לכך היה ללא ספק העובדה שאתה מתוך הארגון. כבר הייתי בכמה סדנאות ניהול ופיתוח מנהלים וללא ספק זה עושה את ההבדל. הבנת המבנה הארגוני, מערך היחסים, התרבות הארוגנית והמושגים הארגוניים שאתה שולט בהם מצליחות לעשות את הלמידה משמעותית ויעילה. והדוגמאות הרלוונטיות שאתה משלב מעשירות את הלמידה. תודה רבה, ואני מצפה למפגשים הבאים.

ש.